Twoje gardło Twoją siłą. Twoje gardło Twoją siłą.

Kompleksowe rozwiązanie

Septolete ultra

Septolete ultra to nowy lek od bólu gardła o wyjątkowej recepturze, umożliwiający kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła. Usuwa przyczyny infekcji i łagodzi objawy takie jak:

 • ból
 • zaczerwienienie
 • obrzęk
 • uczucie gorąca
 • zaburzenie czynności

Produkt i stosowanie ¹

Septolete ultra dostępne jest w postaci pastylek do ssania i aerozolu dla dorosłych i dzieci powyżej 6 lat. Produkt eliminuje przyczynę infekcji oraz leczy ból i zapalenie gardła, dlatego też jest odpowiedni do stosowania w początkowej fazie podrażnienia gardła, a także w przypadku bólu i obrzęku gardła czy także zapalenia krtani.

 • szybki początek działania
 • klinicznie udowodniona skuteczność i bezpieczeństwo
 • nie zawiera cukru
Klinicznie udowodniona

Jak stosować lek Septolete ultra

Septolete ultra pastylki do ssania
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat nie więcej niż 3-4 pastylki na dobę 1 pastylka co 3-6 godzin
Dzieci w wieku 6-12 lat nie więcej niż 3 pastylki na dobę 1 pastylka co 3-6 godzin

Septolete ultra aerozol
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat nie więcej niż 3-5 razy na dobę 1-2 rozpylenia co 2 godziny
Dzieci w wieku 6-12 lat nie więcej niż 3-5 razy na dobę 1 rozpylenie co 2 godziny

Instrukcja użycia (Ulotka dla pacjenta)


1. Charakterystyka Produktu Leczniczego Septolete ultra pastylki z dnia 04.08.2015 oraz Septolete ultra aerozol z dnia 04.08.2015

Kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła

Większość przypadków bólu gardła u dorosłych i dzieci jest spowodowanych przez wirusy, dlatego też antybiotyki są nieskuteczne, a leczenie polega na podawaniu leków, które nie są antybiotykami i które zapewniają szybką ulgę.

Gdy twoje gardło jest bolące, podrażnione i obrzmiałe a zarazem odczuwasz ostry ból gardła czy też ból gardła przy przełykaniu, pragniesz, aby leczenie było kompleksowe. Dzięki wyjątkowemu połączeniu dwóch substancji czynnych, Septolete ultra zapewnia::

 • uśmierzenie bólu i stanu zapalnego gardła
 • jednoczesne usunięcie przyczyny infekcji

Septolete ultra zapewnia kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła.

Sprawdź, czym Septolete ultra różni się od innych preparatów od bólu gardła dostępnych na rynku!

Kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła

Ból gardła ²

Ból gardła oznacza dolegliwości bólowe zlokalizowane w gardle i okolicy min. takie jak ból gardła przy przełykaniu czy ostry ból gardła Szacuje się, że zakażenia wirusami układu oddechowego powodują do 95% przypadków bólu gardła u dorosłych i 70% u dzieci.

Gardło jest przewodem biegnącym w dół szyi, począwszy od tylnej części nosa i jamy ustnej, łączącym tylną część jamy ustnej z górnym odcinkiem dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. Gardło służy jako główny szlak transportu powietrza i pokarmu, a także pełni funkcję ochronną.

Jak powstaje ból gardła?

Wewnętrzną powierzchnię gardła pokrywa cienka warstwa śluzówki. Jej zadaniem jest filtrowania cząsteczek takich jak kurz, wirusy, bakterie i inne substancje drażniące, które mogą czasami powodować infekcję gardła i stan zapalny.

Ból gardła

2. Addey D. Incidence, causes, severity and treatment of throat discomfort: a four-region online questionnaire survey. BMC Ear Nose Throat Disord 2012.

Twoje gardło Twoją siłą

Potęga ludzkiego gardła jest ogromna.
Gardło służy nam zawsze – od pierwszego krzyku po urodzeniu, poprzez wszystkie sytuacje, w których musimy wyrażać swoje myśli i pomysły, komunikować się z innymi ludźmi, zachęcać ich i pocieszać.

Możemy je wykonać najlepiej, tylko mając zdrowe gardło – to pokazuje znaczenie posiadania produktu takiego jak Septolete ultra, który oferuje kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła, zmniejszające wszystkie objawy, a także likwidujące przyczyny.

oG4cSTOCV60

Przekaz dotyczący Septolete ultra pokazuje nam różne sytuacje w życiu, w których ludzie używają gardła, aby zebrać niezbędną siłę do osiągnięcia rzeczy, które są dla nich ważne (np. zachęta do skoku na bungee, motywowanie swojego zespołu do wygrania meczu, uspokojenie i uśpienie dziecka...), i które mogą wykonać najlepiej, tylko mając zdrowe gardło – to pokazuje znaczenie posiadania produktu takiego jak Septolete ultra, który oferuje kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła, zmniejszające wszystkie objawy, a także likwidujące przyczyny.

Septolete ultra. Twoje gardło Twoją siłą.

FAQ

Dzięki wyjątkowemu połączeniu dwóch substancji czynnych, Septolete ultra zapewnia kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła:

 • uśmierzenie bólu i stanu zapalnego gardła
 • usunięcie przyczyny infekcji (wirusy, bakterie, grzyby)

Istnieje wiele preparatów na ból gardła, które działają wybiórczo - bądź tylko usuwają przyczynę lub tylko uśmierzają ból. Septolete ultra to jedyny lek na ból gardła z zawartością antyseptyku i NLPZ o potrójnym działaniu zapewniający kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła. *

  1. Usuwające przyczynę
   
  • Antyseptyk,
  • Miejscowy antybiotyk,
  • Zioła (działanie antyseptyczne)
  1. Uśmierzające ból
   
  • Środek znieczulający miejscowo
  1. Uśmierzające ból
  2. Usuwające przyczynę
   
  • Środek znieczulający miejscowo
  • +
  • Antyseptyk,
  • Miejscowy antybiotyk,
  • Zioła (działanie antyseptyczne)
  1. Uśmierzające ból
  2. Zmniejszające zapalenie
   
  • Niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ)
  1. Uśmierzające ból
  2. Zmniejszające zapalenie
  3. Usuwające przyczynę
   
  • Niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ)
  • +
  • Antyseptyk
  Septolete ultra

  Kompleksowe rozwiązanie w leczeniu

*wg URPL – na dzień 29.10.2015

Nie, lek bez recepty Septolete ultra nie zawiera cukru, a zatem jest odpowiedni także dla chorych na cukrzycę.

Alkohol zawarty w produkcie jako substancja pomocnicza przyczynia się do poprawy rozpuszczalności substancji czynnych, a tym samym zapewnia lepszą skuteczność i bezpieczeństwo produktu. Jeśli jednak produkt jest stosowany zgodnie z instrukcją, ilość spożytego alkoholu jest niewielka, co sprawia, że produkt jest odpowiedni również dla dzieci powyżej 6. roku życia.

Lek Septolete ultra jest dostępny w postaci pastylek do ssania i aerozolu. Obie formy mogą być stosowane u dorosłych i dzieci już od 6. roku. Wybór postaci leku na ból gardła u dziecka zależy od preferencji dziecka; pastylki powoli rozpuszczają się w jamie ustnej, natomiast aerozol zapewnia szybką i prostą aplikację. Obie postacie leku zapewniają kompleksowe rozwiązanie w leczeniu bólu gardła, działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz eliminują przyczynę infekcji.

Krka, d. d.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto